Inloggen



Wie zijn er online?
We hebben 1 gast online
Bezoekers
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterVandaag28
mod_vvisit_counterGisteren103
mod_vvisit_counterDeze week279
mod_vvisit_counterAfgelopen week699
mod_vvisit_counterDeze maand3240
mod_vvisit_counterAfgelopen maand9684
mod_vvisit_counterAlle bezoekers213186
Home Uitje Lorkeershoeve

Uitje Lorkeershoeve

 

Op een zonnige maar winderige zaterdagmiddag zijn we als jaarlijks uitje van de vereniging, met een helaas te kleine groep, naar het nog maar twee jaar bestaande vogelpark in Lutten geweest.

Onder aanvoering van een aldaar geboren en getogen lid, kwamen na ongeveer een uur bij het park aan, waar we als groep verwelkomt werden door de eigenaresse.

Na een kop koffie en een plak cake zijn we het park ingelopen, alwaar een hele mooie collectie vogels aanwezig zijn, waaronder een heel mooi koppel ara,s, papegaaien, parkieten, roofvogels, watervogels, patrijzen, etc.

Na de rondgang konden we op het terras onder genot van een paar consumpties nog napraten met de eigenaars, waar we uitleg kregen over het ontstaan van het park.

Dit mooie en schone park is zeker een bezoek waard.

Hieronder nog een paar foto,s van het park.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laatste aanpassing ( dinsdag 19 juli 2011 20:08 )

Newsflash
uitslagen t t 2011

 

onderlinge TT

Algemeen Kampioen

3396001 Zwart geel mozaïek type 2 (combinatie)

25 - Willemsen, E. EK 51 91 * kanarie kamp +bk

10003001 Bichenowastrilde wildkleur m/p

enkelingen

76 - Lenters, A. EK 93 tropen kamp +bm +vk

74 Papegaaien, Ara's en Kaketoe's EK

32003112 Grijzeroodstaartpapegaai

enkelingen

208 - Willemsen, E. EK 92 parkietten kamp + bm + vk +


83 Australische parkieten 2

662.082 Valkparkiet gepareld pop

enkelingen

213 - Jong, de M. (J) EK 90 jeugd kamp


55 Tropische vogels OK

13001111 Kleine Cubavink

134 - Dijk, J. EK 91

135 - Dijk, J. EK 91

136 - Dijk, J. EK 91

137 - Dijk, J. EK 91 +6

............................370 stammen kamp


57 Europese cultuurvogels zaadeters

15015002 Kleine barmsijs wildkleur pop

144 - Wind, H.W.G EK 90

145 - Wind, H.W.G EK 91

.....................................  181 stellen kamp


67 Valkparkieten

24001001 Valkparkiet wildkleur man

enkelingen

201 - Berkum, van J. OK 91 OK kamp


 

Uitje Lorkeershoeve

 

Op een zonnige maar winderige zaterdagmiddag zijn we als jaarlijks uitje van de vereniging, met een helaas te kleine groep, naar het nog maar twee jaar bestaande vogelpark in Lutten geweest.

Onder aanvoering van een aldaar geboren en getogen lid, kwamen na ongeveer een uur bij het park aan, waar we als groep verwelkomt werden door de eigenaresse.

Na een kop koffie en een plak cake zijn we het park ingelopen, alwaar een hele mooie collectie vogels aanwezig zijn, waaronder een heel mooi koppel ara,s, papegaaien, parkieten, roofvogels, watervogels, patrijzen, etc.

Na de rondgang konden we op het terras onder genot van een paar consumpties nog napraten met de eigenaars, waar we uitleg kregen over het ontstaan van het park.

Dit mooie en schone park is zeker een bezoek waard.

Hieronder nog een paar foto,s van het park.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vogelvereniging Ens op TV Flevoland

TV Flevoland heeft onlangs opnamen gemaakt tijdens onze tentoonstelling.
Dit is uitgezonden tijdens het programma "Binnen de dijken" op 06-12-2010
Onderstaand is de video te bekijken!

{youtube}tdKBAIsP1-Q{/youtube}

KWEEK MET SINT HELENAFAZANTJE

 

KWEEK MET SINT HELENAFAZANTJE.

Nadat ik een aantal jaren grote parkieten en papegaaien heb gekweekt, ben ik in 2006 min of meer overgestapt op de kleinere Afrikaanse tropische soorten, zoals blauwfazantjes, goudbuikjes, vuurvinken, blauw grijze roodstaartjes, teugelastrildes etc.

Ik heb hiervoor een mooie grote volière met een ruim nachthok. De buitenvlucht is 10 meter lang, 3, 5 meter breed en 2, 5 meter hoog. De achterzijde is dichtgemaakt met planken en daar tegen aan zit gaas, zodat de beplanting hier prachtig in kan groeien.
Het dak bestaat uit doorzichtige golfplaten, met daar tegen aan gaas.
Verder groeit er van alles in de buitenvlucht, zoals vlier, diverse grassoorten, dennenboom etc.
Tevens heb ik een klein vijvertje in de buitenvlucht aangelegd, waarin de vogels een bad kunnen nemen.
Deels in de buitenvlucht staat het nachthok, dat een afmeting heeft van 3 x 2,5 meter en ruim 2,5 meter hoog is.
In de buitenvlucht gaf ik de vogels diverse nestgelegenheden, bestaande uit kleinere en grotere gevlochten korfjes, nestkastjes van verschillende afmetingen en diverse groottes van invlieggaten, traliekastjes, schaaltjes etc. De vogels hadden dan ook volop keus om een nest te maken.

de vereniging

Welkom op de website van Vogelvereniging Vogelvreugd Ens.

 

Onze vogelvereniging is opgericht op 6 december 1962. En is aangesloten bij de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. Er zijn nu nog altijd leden vanaf het eerste begin lid bij ons. Dat zijn nu onze ereleden. Iedere tweede donderdag van de maand is er een leden vergadering. Op onze vergadering zijn meestal 20 leden aanwezig. Hier word veel over vogels gepraat, ook kunt u vragen stellen over vogels.

 

Op dit moment bestaat de vereniging uit 50 leden. Waarvan één jeugdlid.

Onze vereniging is voor een ieder die van vogels houd/of kweekt.

Op deze site vind u allerhande informatie over onze vereniging en de activiteiten die er plaats vinden.

 

Als u lid wil worden van onze vereniging kunt u contact op nemen met een van het bestuur, of via de website.

De contributie voor het jaar 2011 is:

 

Link op de NBvV site

Op de website van de NBvV is vanaf nu ook een link terug te vinden naar de website van Vogelvereniging Vogelvreugd Ens.

Onze site is nu nog beter te vinden!

 

Zie ook www.nbvv.nl Onder Afdelingen Overijssel!

Online!

Online!

De website van de Vogelvereniging Vogelvreugd Ens e.o. is online!

Kijk rustig rond op onze site, er is een gastenboek waar u uw berichten kunt achterlaten. . U kunt online lid worden. De vogelvreugd agenda inzien en meer.

Binnenkort zal er meer informatie te vinden zijn over de vereniging en het bestuur en zullen er meer foto's te zien zijn.

Voor de leden is er een forum beschikbaar, hierin kunnen zij onderling contact onderhouden. Tevens kunnen de leden online ringen bestellen. Deze laatste optie is nog in ontwikkeling, zodra deze beschikbaar is is dat op deze site te lezen.